fbpx

Jak vypadá nákup v bezobalovém obchodě?

Tak schválně, už jste někdy přemýšleli nad tím, kolik zbytečných, nejčastěji plastových obalů, si domů s každým nákupem přinesete? Většinu z nich už člověk nijak nevyužije, takže míří do popelnice, odkud dále putuje na skládku. Zrecykluje se ale bohužel jen necelá třetina plastového odpadu, zbytek končí ve spalovnách. Mnoho věcí, především potraviny, přitom v dnešní době seženete i bez obalu. Stačí si vzít pár látkových sáčků či vymytých zavařovaček, a můžete se vydat na nákup.

nákup bez obalu jako návrat ke kořenům

Máte pocit, že je bezobalové nakupování pouze novodobým hitem mezi alternativně žijícími lidmi? Přitom je to úplně naopak. Dříve, vlastně ještě v minulém století, bylo zcela běžné, že lidé nakupovali potraviny bez plastových obalů. Šli jednoduše s košíkem nebo síťovkou na trh a pořídili zde většinu toho, co potřebovali. A to, co nekoupili bez obalu, bylo velmi často ve skleničce, kterou lze znovu použít. Například takové jogurty apod.

Výhody bezobalového nakupování

Jednoznačnou výhodou nakupování do vlastních obalů, je to, že neprodukujete plasty, které by následně skončily na smetišti. Velkou předností je ale i to, že si můžete zvolený sortiment odnést domů v libovolném množství. Ať už potřebujete několik kilo mouky na pečení svatebních koláčků, nebo chcete ochutnat kousek nové čokolády. Tato možnost platí samozřejmě i u drogerie. Můžete si koupit třeba jednu tabletu do myčky a doma vyzkoušet, zda vám bude vyhovovat.

Pokud vás bude zajímat více o našem sortimentu, neváhejte se nás během nákupu zeptat. Rozhodně vám nebudeme tajit, odkud jednotlivé produkty pocházejí. Důležité pro nás je, aby bylo vše kvalitní a také se snažíme co nejvíce podporovat místní výrobce. Proto u nás najdete třeba originální chilli omáčky od Chilli náčelníka ze Kdyně, přírodní kosmetiku od bezděkovské MýdLenky nebo mléčné produkty ve skle z Farmy Spůle.

20210317_115547

Náš obchod najdete v Klatovech ve Vídeňské ulici, kousek od náměstí.

Výhody bezobalového nakupování

Když se řekne bezobalové nakupování, možná si pomyslíte, že to není nic pro Vás. Přitom množství obchodů, kde si lze nakoupit nejen potraviny, ale třeba i drogerii do vlastních obalů, postupně roste. A není vůbec nutné hned od začátku vést 100% bezobalový a bezodpadový život. Počítá se i sebemenší snaha, takže můžete začít tím, že si z domova vezmete papírový pytlík od chleba nebo sáček od oříšků a koupíte si do nich některé základní potraviny.

Odnést si nejen těstoviny a luštěniny, ale třeba i mouky, müsli nebo koření ve svém vlastním látkovém sáčku, můžete i v Klatovech. Stejně jako kvalitní přírodní mýdla, šampon či deodorant. Náš obchůdek je navíc kousek od náměstí Míru, ve Vídeňské ulici, takže nás najdete opravdu snadno. A pro ty, co ve všední dny nestíhají, jsme tu i v sobotu do 12 hodin. 

a jak samotný nákup probíhá?

Je to úplně snadné! Donesete si s sebou vlastní nádoby (vymyté zavařovačky, látkové sáčky, skleněné dózičky apod.), případně si vezmete sklenici z naší sklenicové banky. Kromě toho nabízíme i možnost zakoupení látkových sáčků přímo v obchodě. Poté nám řeknete, co a v jakém množství byste rádi, a my vám to odvážíme do vašich obalů. Klidně vám přitom do jedné skleničky namícháme například směs oříšků, rozinek a lyofilizovaného ovoce. Záleží čistě na vás, na co budete mít zrovna chuť.  Nakonec už jen zaplatíte a můžete si užívat svůj bezobalový nákup.

SPOJTE SE S NÁMI...

NAPIŠTE:


provoz@navazto.cz

ZAVOLEJTE:

Daniela Rubášová:

725 326 270

František Čepický:

607 781 813